W. Eugene Smith Johnny Depp tarafından canlandırılacak

Johnny Depp, Minamata’da Savaş Fotoğrafçısı W. Eugene Smith’i Canlandıracak

[dropcap type=”default”]J[/dropcap]ohnny Depp, bağımsız bir dram filmi olan Minamata’da savaş fotoğrafçısı W. Eugene Smith’i canlandıracak.
Film, Smith’in Life dergisi için çalışırken, Japonya’da Minamata halkının zehirlenmesini ortaya çıkarması üzerine odaklanıyor. Andrew Levitas tarafından yönetilecek olan film Aileen Mioko Smith ve W. Eugene Smith tarafından yazılmış kitabı temel alıyor ve senaristliğini de David K. Kessler üstlenecek.

Hikaye, 2. Dünya Savaşı’nın parlak günlerini arkasında bırakmış, her şeyden elini ayağını çekmiş Smith’i anlatmakla başlayacak. Ancak, eski bir arkadaşı ve Life Magazine dergisinin editörü olan Ralph Graves, gözler önüne serilmemiş bir hikayeyi açığa çıkarması için onu Japonya’ya geri dönmeye ikna edecektir. Bu hikaye, civa zehirlenmesiyle kıyıda hayatını sürdüren bir topluluğun çarpıcı kıyımını anlatmaktadır. Filmin çekimlerine, Ocak ayında Japonya’da başlanacak ve ardından Sırbistan’da devam edilecek.

HanWay Film Şirketi; uluslararası satışlarını ve dağıtımını yürütürken aynı zamanda Santa Monica, Kaliforniya’da 31 Ekim tarihinde açılacak olan American Film Market’teki satışlara da başlayacak. Creative Artist Agency (CAA) de filmin Amerika Birleşik Devletleri haklarını elinde bulunduracak. Minamata; Johnny Depp’in kendi prodüksiyon şirketi Infinitum Nihil tarafından geliştirildi ve Sam Sarkar, Bill Johnson ve Andrew Levitas tarafından da beyaz perdeye aktarılıyor. Jason Forman ve Stephen Deuters ise baş yapımcı görevlerini üstlenecek.

W. Eugene Smith
Levitas: “Acılarını ses çıkarmadan çekenlerin sesi olmak için Johnny ile çalışmak, ciddiye almadan altından kalkabileceğimiz bir sorumluluk değil. 1971’de Eugene Smith’in yaptığı gibi, şimdi de bu inanılmaz hikayeyi dünyaya duyurma görevini üstlenmekle ayrıcalıklı hissediyor ve bundan onur duyuyoruz.” diyor.

HanWay Film Şirketi’nden Gabrielle Stewart da “Eugene Smith, kameranın önündeki insanlarla bağlantı kurmaya başlar başlamaz kendi kişisel bedelinin hikayesini gerçekten insani ve dokunaklı bir biçimde yansıtıyor. Onun hikayesi, etkili bir Karenin dünyayı nasıl harekete geçirebileceğini göstermesi açısından son derece önem taşımaktadır.” diyerek düşüncelerini belirtiyor.
Depp ve yapımcı Andrea Iervolino Pazartesi günü yaptığı açıklamada, film ve dijital içerik geliştirmek ve üretmek için bir ortaklık kurduklarını açıkladı. Anlaşma; Depp, Mark Rylance ve Robert Pattinson’un rol aldığı “Barbarları Beklerken” dram filmi ile başlıyor. Çekimlere, bu ayın sonlarına doğru Fas’ta başlanıyor.

Kaynak: https://variety.com/2018/film/markets-festivals/johnny-depp-photographer-minamata-1202989438/

Not: Bu çevirinin tüm hakları sinegazeteye aittir. İzin almadan, kaynak gösterilmeden kopyalanması telif hakları yasasına aykırıdır. 

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions