Register
A password will be e-mailed to you.

Michelle Williams; John Linson, Art Linson ve Argent Pictures’ın Ben Renzo’su tarafından sahneye koyulacak 1986 uzay mekiği trajedisiyle ilgili bir film olan The Challenger’da Christa McAuliffe rolünü canlandıracak. Jayson Rothwell’in kaleme aldığı bu biyografi filminin yönetmenliği, Mayın Ülkesi’ nin yönetmeni Martin Zandvliet tarafından yapılacak. Filmin çekilmlerine Mayıs 2019’da başlanması bekleniyor.

            The Challenger, NASA’nın Uzaydaki Öğretmen Projesi’ne (Teacher in Space Project) seçilen ve New Hampshire’lı bir lise öğretmeni olan McAuliffe’nin hayat hikayesini konu edinecek.

 

McAuliffe, nihayet, 28 Ocak 1986’da Cape Canaveral’dan fırlatılan Challenger Uzay Mekiği’ndeki astronot mürettebatının bir parçası oldu. Mekik; kalkıştan 73 saniye sonra 7 kişinin ölümüne sebep olarak, dünyanın gözü önünde canlı yayında infilak etti.

            McAuliffe’nin anısı ve görevi; ailesi, çevresi ve dünya çapındaki öğretmenler üzerinde kalıcı bir etki ve miras bıraktı çünkü uzaydaki ilk öğretmen olarak, McAuliffe görevi sırasında dersleri yürütmek zorundaydı. Anısını yaşatmak amacıyla; birçok okula onun adı verildi ve ölümünden sonra Uzay Şeref Madalyası’na sahip oldu.

The Challenger

            Renzo, “Christa McAuliffe ve The Challenger görevinin hikayesini anlatma fırsatına sahip olduğumuz için onur duyuyoruz ve minnettarız. Christa McAuliffe’nin mirası, Michelle Williams’ın canlandırdığı gücü, cesareti, deneyimi ve insanlığı hak ediyor. Tüm Argent ekibi; Christa’nın ve the Challenger mürettebatının, uzayın içine yaptığımız keşif yolculuğumuzun daha ileriye gitmesi adına, dünyaya onların yaptığı fedakarlıkların değerini fark ettirmek için, bu tarihsel anı çevreleyen olayları ve şahsi yolculuklarını dünya çapındaki izleyicilere duyarlı bir şekilde beyaz perdeye yansıtma ve paylaşma konusunda onur ve istek duymaktadır.” diye belirtiyor.

            Argent ortakları olan Jill Ahrens, Ryan Ahrens, Drew Brees, Tony Parker, Michael Finley ve Derrick Brooks filmin baş yapımcıları.

2017 yapımı Yaşamın Kıyısında (Manchester By The Sea) Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü de dahil olmak üzere 4 kez Oscar’a aday gösterilen Michelle Williams; Tom Hardy ve Riz Ahmed ile birlikte oynadığı Sony yapımı Venom filmi ile de beyaz perdede görülecek.
           

Ayrıca, Bart Freundlich’in yönetmenliğini yaptığı After the Wedding filminde Julianne Moore ile birlikte rol alacak. Şu anda da Sam Rockwell’in Bob Fosse ve Williams’ın Gwen Verdon’ı canlandırdığı FX’in 8 bölümlük mini dizisinde başrolde oynamakta.

Kaynak: https://deadline.com/2018/10/michelle-williams-christa-mcauliffe-the-challenger-movie-cast-1202474790/

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.