Register
A password will be e-mailed to you.

Ödüllü yönetmen Isabel Coixet tarafından, Penelope Fitzgerald’ın dünya çapında üne kavuşmuş aynı isimli kitabından uyarlanan The Bookshop 1959 yılında İngiltere’de geçiyor. Eşini kaybetmesiyle birlikte derin bir üzüntü yaşayan Florence Green, kitapçı açmaya karar verir. Bir sahil kasabasında açtığı kitapçıda halka ödünç kitap vererek kitapçıyı bir nevi kütüphaneye dönüştüren Florence’ın işleri, kasabadaki yaşlı bir kadının kitapçının olduğu tarihi binayla ilgili planlarını öğrenene dek yolunda gitmektedir. Fakat birden ortaya çıkan bu durum kasabalı kadının planları ile Florence’ın kitaplara olan tutkusunu karşı karşıya getirmiştir.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

The Bookshop: “Hayat varsa umut da vardır.”

Yaşama arzusuyla birlikte cesaret, tutku ve inanç kavramlarının insanın içinde nasıl yer ettiğini seyirciye başarıyla aktaran film, oyuncularıyla da dikkat çekiyor. Filmin başrollerindeki Oscar ve Altın Küre adayı Patricia Clarkson ile Altın küre ve Bafta ödüllü Bill Nighy’a, Emily Mortimer ve Hunter Tremayne eşlik ediyor.

İspanyol Sinema Yazarları Birliği’nin yılın en iyi filmi olarak değerlendirdiği ve İspanya’nın Oscar’ı sayılan Goya’dan en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo ödülleriyle ayrılan The Bookshop filminin aldığı diğer ödüller ise şu şekilde:

2018 Gaudi Ödülleri En İyi Sanat Yönetmeni & En İyi Müzik Ödülleri

2018 İspanya Sinema Yazarları Ödülleri En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Sinematografi, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülleri

Filmin Türkçe altyazılı fragmanı için:

https://www.youtube.com/watch?v=mhF9jvoLYI0

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.