Sinema haberleri

Taron Egerton Bir Sonraki Kingsman Filmi’nde Yer Almıyor

Kingsman: Gizli Servis kadar olmasa da, Kingsman: Altın Çember’in de kendine göre iyi bir gişe hasılatı vardı; ve Haziranda çeşitli projelerle franchise’ın devam edeceği duyurulmuştu. Fakat, Eggsy’i tekrar beyaz perdede görmek için dört gözle bekliyorsanız, Taron Egerton gelecek Kingsman filminde olmayacağını şu sözlerle açıkladı: “Bu basında ne kadar yeni olacak bilmiyorum fakat bunu söylemeye iznim var sanıyorum, bir dahaki Kingsman filminde olmayacağım. Bu, bir daha Kingsman’de olmayacağım anlamına gelmiyor. Birkaç gün önce Matthew Vaughn ile birlikteydim, hâlâ birlikte yaptığımız işler var fakat onun o dünyadaki bir sonraki yolculuğuna dahil değilim.” 

Taron Egerton Kingsman ile ilgili bu yeni gelişmeyi, son filmi Robin Hood hakkında olan Yahoo ropörtajında ortaya çıkardı. Oyuncunun yorumuna bakılırsa, gayri resmi olarak sınıflandırılmış Kingsman 3 filminden yani Kingsman: Altın Çember filmine devam filmi olacak olan filmden bahsetmiyor gibi görünüyor; onun yerine geliştirme aşamasında olan Birinci Dünya Savaşı’nı konu alan önbölüm (prequel) filmine atıfta bulunuyor gibi geliyor kulağa… 

Taron Egerton

Kingsman film serisinde neler olup bittiğini takip etmiyorsanız, ilk iki Kingsman filminin devam filmi olacak olan film hazırlık safhasında ve Eggsy/Harry Hart ilişkisine bir nokta koyacağı söyleniyor. Eggsy’nin 3. filmde yer almayacak olması Eggsy için pek mantıklı değil. Bu yüzden de Taron’ın; Kingsman: Gizli Servis ve Kingsman: Altın Çember’i yöneten, yazımına yardım eden ve yapımcılığın üstlenen yönetmen Matthew Vaughn ile “birlikte yaptığı işler”den bahsederken neye işaret ettiği açık.   

Ancak, bu maceraya atılmadan önce, Kingsman: The Great Game isimli Kingsman önbölüm (prequel) filmindeki Kingsman organizasyonun oluşumunu anlamak üzere saatleri bir yüzyıl geriye saralım. Kingsman filmi şu anda 8 Kasım 2019’da vizyona girecek gözüküyor ve Eylül ayında önbölüm (prequel) filminin bu boşluğa takıldığı söylenmişti. Bu yüzden, doğal olarak Eggsy’nin bir sonraki Kingsman filminde beyaz perdede görünmesi mantıklı değil çünkü onun doğumundan çok önceki yılları anlatacak.  Günümüzde kurgulanan bookend sahnelerinde gözükmeyecekse tamam, ama Taron Egerton’ın yorumu bunu göz ardı ediyor. 

Taron Egerton

Kingsman: The Great Game hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey, Birinci Dünya Savaşı sırasında Kingsman oluşumunu yaratan adamı Ralph Fiennes’in oynayacağı. Söylenene göre; Fiennes’e, Maleficent II oyuncusu Harris Dickinson da eşlik edecek. Kingman 3’ün ertelenmesine sebebiyet vermesine rağmen bu önbölüm (prequel) için; Taron Egerton, Matthew Vaugh’un aklında neler olduğuna dair iyimser bir hava çiziyor ve ekliyor: “Yeni film için ortaya attığı fikir inanılmaz derecede heyecan verici. Eggsy’i son görüşünüz değil fakat bu yolculukta onunla ile olmayacağım için üzgünüm.” Ayrıca, sadece Kingsman 3 ve Kingsman: The Great Game’in franchise için hazır bulundurulanlar değil. Statesman spinoff’u geliştirme aşamasında ve 8 bölümlük Kingsman dizisinde olduğu gibi Altın Çember’de bahsedilen Amerikalı gizli ajan teşkilatlanmasına odaklanıyor. Yani, bu aksiyon dolu casus hikâyelerinin hayranı iseniz, önümüzdeki yıllarda dört gözle beklemeyecek çok şeyiniz var.

Kaynak: https://www.cinemablend.com/news/2460978/taron-egerton-isnt-appearing-in-the-next-kingsman-movie

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

İlke Özdemir

İlke Özdemir

Haber Çevirmeni & Jr Editör
Edirne doğumlu, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Ütopya/distopya okumak, film -özellikle psikolojik gerilim- izlemek, tiyatroya gitmek, yeni şeyler araştırıp keşfetmek ve deneyimlemek en sevdikleri. Film bittikten sonra tartışmayı, analiz karıştırmayı sever. Hayvanı ve doğayı da seven, kendini anlatmayı pek sevmeyen; ayrımcılıktan nefret eden dünyalı bir iki ayaklı. Mail yollamak için linke tıklayın.