Register
A password will be e-mailed to you.

28 Aralık 2017 tarihinde İtalya’da gösterime girmesinin ardından eleştirmenlerden tam not alarak gişede büyük bir başarı yakalayan Napoli’nin Sırrı (Napoli Velata) 26 Ekim 2018’de Türkiye’de vizyona giriyor. Filmin Türkçe altyazılı fragmanı ise ilk kez yayınlandı.

Senaryosunu Ferzan Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella’nın birlikte yazdığı Napoli’nin Sırrı, beklenmedik şekilde hayatına giren kişinin hayatının aşkı olduğuna inanan genç bir kadın ile şüpheli bir cinayetin gizem dolu hikayesini anlatırken, izleyiciyi hem görsel hem de kurgusal bir tatmine ulaştırmayı amaçlıyor.

Napoli’de bir partide tanıştığı, oldukça çekici bir adam olan Andrea’yla (Alessandro Borghi) birlikte bir gece geçiren Adriana (Giovanna Mezzogiorno), kendini mükemmel bir aşkın içinde bulduğunu düşünür. Fakat ertesi gün Andrea’nın buluşmaya gelmemesiyle hayal kırıklığına uğrar. Aynı zamanda, cinayete kurban giden bir cesede yaptığı otopsiyle birlikte kendini sırlarla dolu bir davanın içinde bulan Adriana, bu gizemi de çözmeye çalışmaktadır.

Napoli’nin Sırrı

Yönetmenliğini Ferzan Özpetek’in yaptığı ve başrollerini Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone, Luisa Ranieri isimlerinin paylaştığı film, romantizm ve gizem unsurlarını Napoli’nin büyüleyici atmosferiyle birleştirerek seyirciye sunuyor.

Gişedeki başarısını ödül törenlerine de taşıyan Napoli’nin Sırrı, İtalya’da gösterime girmesinin ardından İtalya’nın Oscar’ı kabul edilen David di Donatello Ödülleri’nde en iyi yönetmen ödülü de dahil olmak üzere toplam 11 dalda aday gösterilmiş, 2 dalda (en iyi görüntü yönetmeni ve en iyi yapım tasarım) ödül almayı başarmıştır.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.