Kasım Ayında Freddie Mercury beyaz perdede | Başka neler var?

Kasım Ayında Freddie Mercury beyazperdede | Başka neler var?

[dropcap type=”default”]S[/dropcap]inemaseverleri oldukça heyecanlı bir ay bekliyor! Özellikle Freddie Mercury ve Whitney Houston’ın hikayeleriyle müzik dünyasına tanıklık edeceğimiz, Tutsak filmiyle ise Julianne Moore’u beyaz perdede tekrar izleme şansı bulacağımız bu aya gelin birlikte bakalım.

Bohemian Rhapsody

Film, Queen’in tüm dünyaca bilinen şarkılarının yaratım süreçlerine ve Freddie Mercury’nin hastalığına rağmen verdiği büyük konserlere tanıklık ediyor. Freddie Mercury rolünde Emmy Ödüllü oyuncu Rami Malek’i izleyeceğimiz Bohemian Rhapsody filminde Brian May’i Gwilym Lee, Roger Taylor’ı Ben Hardy, John Deacon’ı Joseph Mazzello canlandırıyor.

Yönetmen koltuğunda Bryan Singer’ın oturduğu film 2 Kasım’da vizyona giriyor.

Freddie Mercury

Tutsak (Bel Canto)

Siyasi tutukluların özgür bırakılmasını isteyen bir grup eylemci, politikacılardan oluşan bir daveti basar ve onları rehin alır. Ancak konser vermek için bu davete gelen ünlü soprano Roxanne Coss’un (Julianne Moore) sesi herkesi kendine hayran bırakır ve zaman geçtikte rehineler ile gerillalar arasında hiç beklenmedik bağlar kurulmaya başlanır.

Yönetmenliği Paul Weitz’in yaptığı, aynı zamanda çok satan romandan uyarlanan Tutsak 2 Kasım’da vizyonda olacak.

Freddie Mercury

İyi Oyun

Dünya’nın ilk espor konulu filmi olan İyi Oyun, bilgisayar oyunu League of Legends oynayan beş gencin Türkiye’de gerçekleşecek turnuvaya hazırlanma süreçlerini konu alıyor. Ünlü Youtuber Orkun Işıtmak’ın da rol aldığı filmin oyuncu kadrosu şöyle: Kerem Bürsin, Mert Yazıcıoğlu, Yiğit Kirazcı, Afra Saraçoğlu, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin, Doğaç Yıldız, Tolga Canbeyli, Bada Oh Deniz. 2 Kasım’da vizyona girecek olan filmin yönetmenliğini Umut Aral yapıyor. Filmin müzikleri ise Gripin grubuna ait.

Freddie Mercury

Dul Kadınlar (Widows)

Dul Kadınlar, ölen eşlerinin illegal işlerden kendilerine bıraktıkları borcu ödemek için iş birliğini yapan dört kadının hikayesini konu alıyor. Film aynı zamanda kimsenin inanmadığı şeyleri başaran güçlü ve azimli kadınların da hikayesi…

Yönetmenliğini 12 Yıllık Esaret (12 Years a Slave) filminin yönetmeni Steve McQueen’in, senaristliğini ise Kayıp Kız’ın (Gone Girl) yazarı Gillian Flynn’ın yaptığı film 16 Kasım’da izleyenlerle buluşacak.

Freddie Mercury

Whitney

Whitney, Oscar Ödüllü yönetmen Kevin Macdonald’ın gözünden bir Whitney Houston belgeseli. 6 Grammy Ödülü, 30 Bilboard Music Ödülüne sahip, çok sayıda hit şarkısı bulunan, 200 milyondan fazla albüm satışı bulunan, tüm bunların yanında zorlu hayatıyla da gündeme gelen bir isim… Whitney Houston hakkında daha önce anlatılmayanları sinemaya taşıyan film 16 Kasım’da Başka Sinema dağıtımıyla gösterime girecek.

Freddie Mercury

Şahıs 46

Yönetmenliğini ve senaristliğini Çağatay Düz ve Ege Demirbüken’in yaptığı filmin konusu kısaca şöyle: Festivale gitmek üzere yola çıkan üç arkadaş, yolda kalan iki otostopçuyu da yanlarına alarak yola devam eder. Ancak yolda araçları arızalanınca, yakınlardaki bir eve girip yardım istemek zorunda kalırlar. Kapısını çaldıkları evin sahibi onları evine davet ederek yemek hazırlar. Fakat arabaya dönmek isteyen gençler bu sefer ev sahibinin engeliyle karşılaşırlar. Gerilim türündeki Şahıs 46’nın vizyon tarihi 23 Kasım.

Freddie Mercury

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Abone Ol
Yeni yazılardan habeerdar olmak için aramıza katılın.

I consent to the terms and conditions

sinegazete.net