Sinema haberleri

Fakir: Bir Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu

36 ülkede yayımlanan “Bir Ikea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu” adlı kitaptan uyarlanan Fakir: Bir Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu (Extraordinary Journey of the Fakir) 29 Haziran 2018’de vizyona giriyor.

Delivery Man ve Starbuck filmlerinin de yönetmenliğini yapan Ken Scott’ın yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda ise Dhanush, Gerard Jugnot, Berenice Bejo, Erin Moriarty, Barkhad Abdi ve Ben Miller gibi isimler yer alıyor.

Fakir: Bir Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu Bazen Basit Bir Yolculuk Olağanüstü Bir Hikayeye Dönüşebilir

Fakir: Bir Hint Fakiri’nin Olağanüstü YolculuğuFransa, Hindistan, Belçika ortak yapımı olan Fakir: Bir Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu, Hindistan’da yaşayan Aja isimli genç bir Hint fakirinin, annesi öldükten sonra daha önce hiç görmediği babasını bulmak için Fransa’ya gitmesini konu alıyor. Aja Fransa’ya gitmeye karar verir fakat Paris’e ayak bastığında işler istediği gibi gitmez. Garip bir taksi şoförüyle yaptığı yolculuk, onu başka şehirdeki bir IKEA mağazasına götürür. Kendini bu mağazadaki Marie isimli kıza aşık olmuş halde bulan Aja, bunun üzerine bir de kazara kapalı kaldığı dolabın içerisinde Avrupa’da bilmediği bir yere kargolanır. Vardığı yerde kendini yasa dışı göçmenlerin arasında bulan ve polislerden uzak durmak için çabalayan Aja’nın tek hayali Paris’e dönüp Marie’yi tekrar görmek ve babasını bulmaktır.

Hayaller ve mucizeler üzerine eğlenceli ve dokunaklı bir film olan Fakir: Bir Hint Fakiri’nin Olağanüstü Yolculuğu, taşıdığı mizahi unsurların yanı sıra, komedi temasını da elden bırakmadan işlediği mülteci konusuyla dikkat çekiyor.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Ekin Coşkuner

Ekin Coşkuner

Haber Editörü
1996 yılında İstanbul’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi. Araştırma ve öğrenmeye karşı büyük bir tutkusu var. İlgi alanları ise güzel olan her şey! Bunları görmek, izlemek, öğrenmek ve paylaşmaktan büyük keyif duyuyor.Mail yollamak için linke tıklayın.