Elazığ Çayda Çıra Film Festivali- 11-14 Mayıs 2018

Elazığ Çayda Çıra Film Festivali

[dropcap type=”default”]B[/dropcap]u yıl 11. Kez kapılarını sinemaseverlere açacak Elazığ Çayda Çıra Film Festivali 11-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Elazığ Kültür ve Sanat Derneğinin koordinasyonunda gerçekleştirilen festivale Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Kültür ve Turizm bakanlığı, Elazığ Ticaret Odası ve Fırat Üniversitesi destek veriyor.

Festival kapsamında şehre birçok oyuncu, yönetmen ve yapımcı davet edilerek şehrin ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması hedefleniyor. Şehir merkezi ve ilçelerde yapılan açık hava sinema gösterimleriyle de halk sinema ve sanatla buluşturuluyor. Yine davetliler Elazığ’ın tarihi ve turistik mekânlarını festival kapsamında görme imkânı elde ediyorlar. 

Festival bünyesinde güncel sinema filmleriyle beraber efsaneleşmiş Yeşilçam filmlerine de yer veriliyor. Ayrıca özel olarak çocuklar için animasyon filmlerine de yer verilerek daha önce sinema deneyimi yaşamamış çocuklar sinemayla tanıştırılıyorlar.

Elazığ Çayda Çıra Film Festivali

Festival kapsamında uzun metraj filmlerin yanında kısa film ve belgesel yarışması da gerçekleştiriliyor. 7 Mayıs 2018 tarihine kadar başvuruları devam eden kısa film ve belgesel yarışmasında nihai karar oluşturulan jüri kararı ile neticelendirilecek. Festivalin son günü yapılacak kapanış galasında ise ödül kazanan yönetmenler ödülleriyle buluşacaklar.

Ben de editörümüz Arzu Çevikalp’in referansı ile Sinegazete ailesini temsilen festivale iştirak edeceğim. Elazığ Çayda Çıra Film Festivalinde yaşadığım deneyimleri ve festival atmosferini ilerleyen günlerde kaleme alacağım. Şimdiden tüm festival ekibine kolaylıklar dilerken festivalde yarışacak yönetmenlere de başarılar diliyorum.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Abone Ol
Yeni yazılardan habeerdar olmak için aramıza katılın.

I consent to the terms and conditions

sinegazete.net