Sinegazete- Bağımsız sinema portalı

Ekim Ayında Vizyonda Neler Var?

1- El Royal’de Zor Zamanlar (Bad Times at the El Royale)

12 Ekim’de vizyona girecek olan El Royal’de Zor Zamanlar farklı hikayelerle yola çıkan, gizemli ve karanlık geçmişe sahip yedi yabancının bir otel odasında bir araya gelmelerini konu alıyor. Sırlarla dolu bu yedi yabancının her şey daha da kötüye gitmeden önceki son şansları The El Royale otelinde geçirdikleri gecedir.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Drew Goddard’ın yaptığı filmin oyuncu isimleri Jeff Bridges, Dakota Johnson, Cynthia Erivo, Jon Hamm, Cailee Spaeny, Nick Offerman, Chris Hemsworth da dikkat çekiyor.

2-Mirasçılar (Las Herederas)

30 yıldır ailelerinden kalan mirasla rahat bir hayat süren iki kadının, yıllar sonra yaşadıkları ekonomik sorunlar nedeniyle ilişkilerinin nasıl değişmeye başladığını konu alan Mirasçılar 12 Ekim’de Başka Sinema dağıtımıyla gösterime giriyor. Chela ve Chiquita sonunda eşyalarını satmak zorunda kalırlar. Fakat sorunlar artık kontrol edemeyecekleri noktaya geldiğinde Chiquita’nın hapse düşer, Chela da korsan taksiciliğe başlar. Chela bu sırada tanıştığı kadın sayesinde kendini yeniden keşfeder.

Berlin Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ile Fipresci Uluslararası Film Eleştirmenleri Ödülünü almayı başaran bu filmiyle Paraguaylı yönetmen Marcelo Martinessi, sosyal farklılıklara, kadının özgürleşmesi konusuna ve ikili ilişkilere getirdiği bu farklı yorumuyla izleyiciyi etkilemeyi başarırken Paraguay sinemasında da kendine önemli bir yer açıyor.

3-Uzun Kabus (Slender Man)

Daha önce çeşitli video oyunları, belgeseller ve dizilere konu olan, uzayan kolları ve ince bedeni, olmayan yüzü, giydiği takım elbisesi ve kurbanlarını gizlice ormana götürerek öldürmesiyle bilinen Slender Man efsanesi, bu kez yeni bir filmle karşımıza çıkıyor. Küçük bir kasabada bir grup arkadaş, bu efsanenin gerçek olup olmadığını test etmeye karar verir. Ancak tahmin etmedikleri bir şekilde aralarından biri kaybolduğunda, bu mitin gerçek olduğuna inanamaya başlarlar. Yönetmenliğini Sylvain White’ın yaptığı, başrollerinde Joey King, Julia Goldani, Annalise Basso ve Alex Fitzalan isimlerinin yer aldığı Uzun Kabus 12 Ekim’de vizyona giriyor.

4-Ay’da İlk İnsan (First Man)

Ay’a ayak basan ilk insan olan Neil Armstrong’un hikayesini “tarihteki en tehlikeli görevi” konu alan Ay’da İlk İnsan 19 Ekim’de vizyona giriyor. James R. Hansen’in kitabından uyarlanan filmde ünlü astronotu Ryan Gosling canlandırıyor. Yönetmenliğini ödüllü yönetmen Damien Chazelle’in üstlendiği biyografi- dram türündeki film, uzayı konu alan filmler arasından, oldukça sürükleyici ve etkileyici bulunmasıyla sıyrılarak eleştirmenlerden beğeni topladı.

5-Bir Yıldız Doğuyor (A Star is Born)

Bradley Copper’ın yönettiği, başrollerini Lady Gaga ile Bradley Cooper isimlerinin paylaştığı Bir Yıldız Doğuyor, bir zamanların ünlü country şarkıcısı Jackson Maine’in (Bradley Cooper), yetenekli müzisyen Ally’i (Lady Gaga) keşfetmesi ve zamanla gelişen aşklarını konu alıyor.  Film 19 Ekim’de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

6-Keşif

Farklı şehirlerde, farklı sosyal çevrelerde yaşayan Berk (Burak Can), Esma (Sude Zulal Güler) ve Hasan’ın (İbrahim Yıldız) ortak noktası, takıntı haline getirdikleri video oyunudur. Gençler oyundaki sorulara cevap vererek bir zaman tünelini açmayı başarırlar ve kendilerini Çanakkale Savaşı’nda bulurlar. Günümüze dönmelerinin tek yolu ise oyundaki görevleri yerine getirmektir. 19 Ekim’de vizyona girecek Keşif filminin senaristliğini Irmak Atabek, yönetmenliğini ise Volkan Kocatürk yapıyor.

Başka Neler Var?

Korku ve gerilim izleyicilerinin ilgisini çekecek Halloween (Cadılar Bayramı) ve Lanetli Sular (Nereus), filmleri de ekim ayında seyirciyle buluşuyor. Sevgili Komşum ve Babamın Ceketi ise Türk yapımı komedi filmleri arasında yerlerini alıyor.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Abone Ol
Yeni yazılardan habeerdar olmak için aramıza katılın.

I consent to the terms and conditions

sinegazete.net