Sinema haberleri

“Testere” filmi serinin dokuzuncusu ile yolda!

Yeniden çekim “Saw” filminin çekimlerinin bittiği duyuruldu.

Yeni nesil Testere‘nin çekimlerinin tamamlandığı duyuruldu. Henüz adı belli olmayan yeniden çekimin prodüksiyon aşamasını tamamladığı haberini, filmin yönetmeni Darren Lynn Bousman sosyal medya hesabından duyurdu. Yönetmenin gönderisinde, arka plandaki kanlı set göze çarpıyor.

 

James Wan‘in 2004 yılında korku sinemasına kazandırdığı Testere serisini yeniden diriltecek olan yeni çekimin kadrosunda; Marvel Sinematik Evreni’nin kuşkucu S.H.I.E.L.D. müdürü Nick Fury’e hayat veren usta oyuncu Samuel L. Jackson ve Hollywood’un en başarılı komedyenlerinden biri olan Chris Rock yer alıyor. Komedyen Rock aynı zamanda filmin senaryolaştırılan hikayesinin de orijinal sahibi olmakla birlikte filmin yapımcıları arasında da yer alıyor.  Filmde Chris Rock, korkunç cinayet serisini araştıran bir polisi canlandıracakken Samuel L. Jackson, onun babası olarak beyaz perdeye çıkacak.

Filmde Rock ve Jackson’a eşlik eden isimler arasında; The Social NetworkBoynuzlarZirveye Giden YolThe Handmaid’s Tale ve The Mindy Project gibi yapımlardan tanıdığımız Max Minghella, fenomen dizi Riverdale, “Felon”, 24 gibi yapımlarda karşımıza çıkan Marisol NicholsGracelandBlue Bloods, “Boyfriend Killer” gibi yapımların beğenilen ismi Frank Licari ve John Tokatlidis yer alıyor.

Yeni film, serinin 9. filmi olacak ancak seriden aynı olarak işlenecek. Böylece geçmişteki hataları için insanların tek tek ve özel cezalara maruz kaldığı kanlı seri bu kez sıfırdan başlayacak. Her filminde yeni işkence yöntemleri ortaya koyan serinin yeniden çekiminde; Lionsgate ve Twisted Pictures ile birlikte tüm filmlerde yapımcılığı üstlenmenin yanı sıra 2004 yapımı ilk filmi de yönetmiş olan yaratıcısı James Wan’ın görevlerini bu kez Darren Lynn Bousman üstlenecek. Bousman’ın ünlü korku serisinin Testere 2Testere 3 ile Testere 4 filmlerinde yönetmen koltuğuna oturmuş olduğunu da belirtelim…

Yeniden çekimin senaryo odasındaki isimler değişmedi. Orijinal serinin senaristleri Pete Goldfinger ve Josh Stolberg yeniden çekim filmde de senaryoyu üstlenen isimler oldu. Henüz adı belli olmayan yeni film, 23 Ekim 2020 tarihinde izleyicileriyle buluşacak.

Kaynak: Beyazperde.com

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Arzu Çevikalp

Arzu Çevikalp

Genel Yayın Yönetmeni
1982 yılında İstanbul’da doğmakla başlayan hayatım, 10 yaşında yazı yazmakla ve her yazdığını kodlamakla anlam kazanır. Sadece şiir, deneme ve öykü gibi türlerde yazı yazmak yetmez, ilgi alanlarımın genişlemesiyle yepyeni türlere doğru yelken açarım. Film eleştirileri, kısa haberler ve diğer muhtelif sinema yazıları... Açıkça ifade etmem gerekirse, sinema hakkında yazı yazarken tıpkı ufak bir çocuğun annesini gördüğünde sevindiği kadar seviniyorum ve kendimi bembeyaz bulutların arasında dans ediyor gibi hissediyorum. Hiç bırakmayacağım bir görev. Mail yollamak için linke tıklayın.