Register
A password will be e-mailed to you.

Ernest Cline’in dünya çapında çok satan romanından uyarlanan Başlat (Ready Player One, 2018) filminin dünya çapında 30 Mart 2018’den itibaren vizyona girmesi planlanıyor.

Yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı bilimkurgu, aksiyon ve macera filmde dünya, 2045 yılında kaos içinde ve yok olmanın eşiğindedir. İnsanlar kurtuluşu milyoner James Halliday (Mark Rylance)’in yarattığı sanal gerçeklik evreni OASIS’te bulur. Halliday oyuna dijital paskalya yumurtası saklar ve öldüğünde bütün servetini ve oyunun kontolünü OASIS’te sakladığı bu anahtarı bulana devredecektir. Tüm dünya bu anahtarı bulmak için rekabet dolu bir yarışa girmişken, hiç şans verilmeyen genç kahraman Wade Watts (Tye Sheridan) da bu yarışmaya katılmaya karar verir. Oyuncuların hazineye ilk ulaşan kişi olabilmek için her şeyi yapmayı göze aldıkları bu acımasız yarışta Watts, kendini gizemin, tehlikenin ve keşfin fantastik evreninde zorlu bir hazine avında bulur.

blankSchindler’in Listesi ve Er Ryan’ı Kurtarmak filmleriyle Oscar ödülü alan Steven Spielberg’in yönettiği filmin senaryosu, Zak Penn ve Ernest Cline’a ait. Filmin yapımcılığını ise Spielberg, Donald De Line, Kristie Macosko Krieger ve Dan Farah üstleniyor.

Film ekibinde ise Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Janusz Kaminski (Schindler’s List, Saving Private Ryan), Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Adam Stockhausen (The Grand Budapest Hotel), Oscar ödüllü editor Michael Kahn (Saving Private Ryan, Raiders of the Lost Ark), kostüm tasarımcısı Kasia Walicka-Maimone (Moonrise Kingdom) yer alıyor. Filmin müziği ise Oscar adayı Alan Silvestri (the Back to the Future filmleri, Forrest Gump) tarafından bestelendi.

Filmin oyuncuları şöyle sıralanıyor: Tye Sheridan (X-Men: Apocalypse, Mud), Olivia Cooke (Me and Earl and the Dying Girl, Bates Motel), Ben Mendelsohn (Rogue One – A Star Wars Story, Bloodline) ve T.J. Miller (Deadpool, Silicon Valley), Simon Pegg (the Star Trek filmleri, the Mission: Impossible filmleri) ve Oscar ödüllü Mark Rylance (Bridge of Spies, gelecek film Dunkirk)

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.