Sinema haberleri

Alfonso Cuaron’un Yeni Filmi “Roma”

2013 yapımı “Gravity” filminden sonra uzun bir süre ara veren Alfonso Cuaron’un yeni filmi “ROMA”yla geri dönüyor.

Aslında prömiyerini 71. Cannes Film Festivali’nde yapması planlanan fakat Netflix ile festival yönetiminin arasındaki anlaşmazlık yüzünden festivalden çekilen “ROMA”, dünya prömiyerini geçtiğimiz günlerde 75. Venedik Film Festivali’nde yaptı. Film bu gösterimden sonra bir ‘başyapıt’ olarak adlandırıldı. 

“ROMA”nın 14 Aralık tarihinde Netflix üzerinden gösterime sokulması planlanırken, filmin önümüzdeki günlerde, oldukça önemli film festivallerinde gösterimi olacak.

Baştan sona siyah beyaz olan film, 70’lerde Meksikalı orta sınıf bir ailenin hayatı üzerinden ilerleyecek. Cuaron, Meksika’ya döndüğü için ve filmin 70’li yıllarda geçmesi yüzünden, kendi çocukluğundan çok fazla anının projede yer aldığını söyledi.

GÖZDE DİKMEN

#roma #alfonsocuaron #venedikfilmfestiali #netflix

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Gözde Dikmen

Gözde Dikmen

Sinema Yazarı
1980 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe okuyarak filazof olma yolunda ilerleyen Grafik Tasarımcı/Çizer. Sinemaya olan tutkusu çocukluk yıllarında başladı. Yönetmen Ayşegül Doğan’ın Film Okuma Atölyesi sayesinde bu tutkuyu farklı ufuklara taşıdı. Şu an Antalya’da yaşamakta olup, kendi atölyesinde yazıp, çizmekte ve her hafta sinemaya ilgi duyan insanları atölyede toplayıp film gösterimi yapmaktadır.Mail yollamak için linke tıklayın.