Sinema haberleri

37. İstanbul Film Festivali Görkemli Bir Törenle Açılış Yaptı

Bu yıl 37. Düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin açılışı, 6 Nisan 2018 tarihinde oyuncu, yönetmen ve sinema yazarlarının katılımıyla görkemli bir galayla yapıldı. Sunuculuğunu Cem Davran’ın üstlendiği gecede festivalde yarışacak film kategorileri tanıtıldı, onur ödülleri sahiplerini buldu, festival sponsorlarına plaketleri verildi ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden sinema emekçileri anıldı.

Bir buçuk saat süren ilk bölümden sonra Leon On Pete filminin gösterimi yapıldı. Açılış galasına festivalde yarışacak filmlerin yönetmen ve oyuncuları da katıldı.

Bu sene onur ödülünü alan isimler şunlardı:

Atlas Sineması’nın yıllardır müdürlüğünü yapan Cevdet Pişkin, Yeşilçam’ın en fazla film çeken yönetmeni Aram Gülyüz, onlarca öyküsü sinemaya uyarlanmış yazar ve senarist Osman Şahin, 1971’de başlayan oyunculuk kariyerine onlarca film ve dizi sığdıran başarılı oyuncu Perihan Savaş.

Festival’de gösterilecek filmler, gerçekleştirilecek seminer ve atölyelerin ve diğer etkinliklerin programını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

http://film.iksv.org/tr?gclid=CjwKCAjw-6bWBRBiEiwA_K1ZDWanDyJ5ElqxY501EKXMYawtnvmk6HbEW37-hkVDuzMuw683R3hAdxoCpAkQAvD_BwE

Festival hakkında ayrıntılı bilgileri ve film kritiklerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Herkese keyifli seyirler…

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Aydan Yeşilırmak

Aydan Yeşilırmak

Dizi ve Sinema Yazarı
1987 İstanbul doğumluyum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik bölümü mezunuyum. Sinema okuryazarlığı diye bir kavramın varlığından haberdar olduğum lise yıllarımdan itibaren filmler, türler, oyuncular ve yönetmenlerle ilgili bulabildiğim her şeyi elimden geldiğince okumaya ve incelemeye çalışıyorum. Filmler üzerine düşünmeyi ve konuşmayı seviyorum.Mail yollamak için linke tıklayın.