Sinegazete- Bağımsız sinema portalı

37. İstanbul Film Festivali Görkemli Bir Törenle Açılış Yaptı

Bu yıl 37. Düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin açılışı, 6 Nisan 2018 tarihinde oyuncu, yönetmen ve sinema yazarlarının katılımıyla görkemli bir galayla yapıldı. Sunuculuğunu Cem Davran’ın üstlendiği gecede festivalde yarışacak film kategorileri tanıtıldı, onur ödülleri sahiplerini buldu, festival sponsorlarına plaketleri verildi ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden sinema emekçileri anıldı.

Bir buçuk saat süren ilk bölümden sonra Leon On Pete filminin gösterimi yapıldı. Açılış galasına festivalde yarışacak filmlerin yönetmen ve oyuncuları da katıldı.

Bu sene onur ödülünü alan isimler şunlardı:

Atlas Sineması’nın yıllardır müdürlüğünü yapan Cevdet Pişkin, Yeşilçam’ın en fazla film çeken yönetmeni Aram Gülyüz, onlarca öyküsü sinemaya uyarlanmış yazar ve senarist Osman Şahin, 1971’de başlayan oyunculuk kariyerine onlarca film ve dizi sığdıran başarılı oyuncu Perihan Savaş.

Festival’de gösterilecek filmler, gerçekleştirilecek seminer ve atölyelerin ve diğer etkinliklerin programını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

http://film.iksv.org/tr?gclid=CjwKCAjw-6bWBRBiEiwA_K1ZDWanDyJ5ElqxY501EKXMYawtnvmk6HbEW37-hkVDuzMuw683R3hAdxoCpAkQAvD_BwE

Festival hakkında ayrıntılı bilgileri ve film kritiklerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Herkese keyifli seyirler…

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Abone Ol
Yeni yazılardan habeerdar olmak için aramıza katılın.

I consent to the terms and conditions

sinegazete.net