Sinegazete- Bağımsız sinema portalı

Mr. Robot’un Yaratıcısı Sam Esmail, Metropolis’i Televizyona Uyarlayacak

Fritz Lang’ın yönettiği 1927 yapımı bilim kurgu filmi Metropolis‘in dizi uyarlaması için çalışmalara başlayan Mr. Robot‘un yaratıcısı Sam Esmail, dizinin hem yönetmeni hem de yapımcısı olacak. Şimdiden sevindiğimiz ve merak etmeye başladığımız bu uyarlama, Universal Cable Productions ve Anonymous Content’in güç birliğiyle çekilecek.

Bir kahinin öngörüleri üzerine kurulu bir film olan Metropolis; ileri bir gelecekte, insanların işçi ve burjuva olarak ikiye ayrıldığı bir zaman diliminde geçiyordu hatırlanacağı üzere. Filmin sonunda iki tarafın da el sıkışması bir süre kafaları kurcalamış ve tartışmalara yol açmıştı. Filmin uyarlamasıyla ilgili çok fazla ayrıntı elimizde olmasa da Esmail’in aynı anda iki projede çalışmak istememesinden anlıyoruz ki önce Mr. Robot‘u bitirecek ve ardından bu dizinin prodüksiyonuna başlayacak.

Gayet yüksek bütçeli bir yapım olacak Metropolis, son yıllarda epeyce ilgi gören distopik film ve dizilere de güzel bir katkı olacak anlaşılan. Şimdiye kadar sadece bir uzun metraj çeken Esmail’in de Mr. Robot‘la yakaladığı başarının ardından televizyon projelerine devam edecek olması da söz konusu haberle birlikte göze çarpan detaylardan biri. Metropolis‘in dizi uyarlamasının hangi kanalda yayınlanacağı şu an için bilinmiyor.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions