Ana sayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Sinemaya gönül vermiş izleyicilerin, okuyucuların ve hatta eli kalem tutan yazar adaylarının ortak buluşma noktası olan Sinegazete; çok yönlü bir sinema portalı havasında olduğu için “özgün” olan içeriklerin yayınlanmasına vesile olur. Bünyesinde yer alacak yazılara özen gösteren sinegazete, yazarları yazmaya teşvik eder ve onlara her anlamda destek çıkar. Burada önemli olan sinemasal yolculuğun kapılarının aralanmasıdır.

“Farklılık” ilkesini ele alan Sinegazete her türe özgü bakış açısıyla, çok önemli bir düşüncenin altını çizer; istikrarlı olmak… Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Diğer beklentiler ise şu şekilde sıralanır;

Sinegazete yazarlığı, yazarın serbest politikasına dayanır. Ve sadece gönüllü yazmak isteyenlere kapısını aralar.

Sinegazete kendi ekibiyle yola devam ederken; arada sırada yazıp çizmek isteyenlerin de imdadına yetişmekte gecikmeyip, onlara konuk statüsünde yer açar.

Sinegazete yayın politikasının her saniye görevini layığıyla yerine getirdiğini unutmayın. Çünkü yazılar yayınlanmadan önce kontrol edilir. Hiçbir yazı editlenmeden yayına sokulmaz. Üslubu siteye uygun olmayan yazar kesinlikle siteye yazamaz. Tüm yazarların üslubunun beş aşağı beş yukarı birbirine yakın olması gerekmektedir. Edebi yaklaşımlar, düzgün bir Türkçe ve imla kuralları yerli yerinde olmadan yazarın yazdığı hiçbir yazı yayınlanmaz.

Sinegazete genellikle başka yerde yayınlanan yazıları tercih etmez. Yazarlar yazılarını sadece kişisel bloglarında (link vermek kaydıyla) yayınlayabilirler. Sinegazete’de yayınlanan yazılar yayın kadrosundan habersiz başka sitede yayınlanıyorsa, o yazı yayından kaldırılır. Yayınlanan yazıların her hakkı yazarına aittir. Sinegazete doğacak hiçbir zarardan mesul değildir

Sinegazete yayınlanacak yazıyı sitenin içeriğine uygun görmediyse, yazarı uyarır ve içeriğe uygun bir yazı hazırlamasını ister.
Yayınlanmasını istediğiniz yazıları arzucevikalp@sinegazete.net,editor@sinegazete.net adreslerine gönderebilirsiniz

 

Araç çubuğuna atla