Haberler

Olivier Assayas’ın Son Filmi ‘Wasp Network’ten Yeni Görseller Yayınlandı…

‘Clouds of Sils Maria’ ve ‘Personal Shopper’ filmleriyle ses getiren, Avrupa sinemasının bağımsız yönetmenlerinden  Olivier Assayas, bu yıl yeni filmi ‘Wasp Network’ ile 76. Venedik Film Festivali’nde ‘Altın Aslan’ için yarışırken, filmden yeni görseller de yayınlandı.

Oliver Assayas filmi, Fernando Morais‘in 2011 yılında yayımlanan ‘The Last Soldiers of the Cold War: The Story of the Cuban Five’ isimli romanından senaryolaştırmış. ‘Wasp Network’, Küba hükûmeti tarafından kurulup 80’li ve 90’lı yıllarda Amerika’daki Castro karşıtı organizasyonların içine sızmayı başaran Wasp Network casuslarının hikâyesini anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Penélope Cruz, Édgar Ramírez, Wagner Moura, Gael García Bernal ve Ana de Armas gibi önemli isimler yer alıyor.

Oliver Assayas

Her ne kadar yönetmenin tarzı sıra dışı olsa da ve filmleri izleyiciyi ikiye bölse de, oyuncu kadrosunun etkisiyle büyük beklenti içine girilen filmin, 76. Venedik Film Festivali’nden gelen ilk yorumları filmin bu beklentileri karşılayamadığı yönünde. Birçok eleştirmen ‘Wasp Network’ün Olivier Assayas’ın son zamanlardaki en hayal kırıklığı yaratan filmi olarak değerlendiriyor.

Filmin Türkiye vizyon tarihi henüz belli değil.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Gözde Dikmen

Gözde Dikmen

Sinema Yazarı
1980 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe okuyarak filazof olma yolunda ilerleyen Grafik Tasarımcı/Çizer. Sinemaya olan tutkusu çocukluk yıllarında başladı. Yönetmen Ayşegül Doğan’ın Film Okuma Atölyesi sayesinde bu tutkuyu farklı ufuklara taşıdı. Şu an Antalya’da yaşamakta olup, kendi atölyesinde yazıp, çizmekte ve her hafta sinemaya ilgi duyan insanları atölyede toplayıp film gösterimi yapmaktadır.Mail yollamak için linke tıklayın.