Hayalet Avcıları: Öteki Dünya

HAYALET AVCILARI: ÖTEKİ DÜNYA

TAMAMLANMAMIŞ İŞ: HAYALET AVCILARI MİRASINI DEVAM ETTİRMEK

Özgün Hayalet Avcıları evreninin bir sonraki bölümü “Hayalet Avcıları: Öteki Dünya” yönetmen Jason Reitman ve yapımcı Ivan Reitman’ın imzasını taşıyor. Filmde, küçük bir kasabaya taşınan bekar bir anne ve iki çocuğu ilk hayalet avcılarıyla olan bağlantılarını ve büyükbabalarının ardında bıraktığı gizli mirası keşfetmeye başlarlar. Filmi Gil Kenan ve Jason Reitman yazdı.

Columbia Pictures, BRON Creative iş birliğiyle, bir Ivan Reitman yapımı olan Jason Reitman filmi, “Hayalet Avcıları: Öteki Dünya”yı sunar. Başrollerini Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Annie Potts, Ernie Hudson ve Paul Rudd’ın üstlendiği filmi Jason Reitman yönetti; Gil Kenan ve Jason Reitman yazdı. Filmin yapımcılığını Ivan Reitman; yönetici yapımcılığını ise Dan Aykroyd, Gil Kenan, Jason Blumenfeld, Michael Beugg, Aaron L. Gilbert ve Jason Cloth gerçekleştirdi. “Hayalet Avcıları: Öteki Dünya”nın görüntü yönetimi ASC’den Eric Steelberg’ün, yapım tasarımı François Audouy’un, kurgusu ACE’den Dana E. Glauberman’ın ve Nathan Orloff’un, kostüm tasarımı ise Danny Glicker’ın imzasını taşıyor. Müziğini Rob Simonsen’ın yaptığı film, Dan Aykroyd ve Harold Ramis’in yazdığı 1984 yapımı Ivan Reitman filmi “Hayalet Avcıları”na dayanıyor.  

Hayalet Avcıları: Öteki Dünya

HAYALET AVCILARI ÖTEKİ DÜNYA: BİR HAYALET NASIL AVLANIR

Hayalet Avcıları hayranları, proton paketi de dahil olmak üzere orijinal filmlerden birçok ikonlaşmış eşyanın dönüşüne tanık olacaklar. Proton paketi, film yapımcıları tarafından, ektoplazma özlü varlıkları zayıflatabilen ve kapana kıstırabilen bir plazma akışı oluşturmak üzere pozitif yüklü iyonları kullanan, taşınabilir bir nükleer parçacık hızlandırıcısı olarak tanımlanıyor. Aslen Egon ve Ray Stantz tarafından icat edildi. Filmde, silah o zamandan bu zamana, en son paranormal tehditlere karşı Egon tarafından yeni bir sürümle güncellenmiş olarak yansıtılıyor.

Filmdeki karakterler, çoktan unutulmuş olan 1980’lerdeki Manhattan olaylarından on yıllar sonra yaşamaktalar. Jason, “Hayaletler on yıllardır ortalıkta görünmüyorlar. Orijinal hayalet avcıları akıllara gelmiyor. Buradaki ana fikir şu: 2000’lerin başında doğmuş olsaydınız, muhtemelen onlardan haberiniz bile olmazdı ya da belki kısaca söz edildiğini duymuş olurdunuz. Günlük hayatınızın bir parçası olmazlardı” diyor.

Jason, güçlü iradeli anneyi canlandırması için, eleştirmenlerce beğenilen aktris Carrie Coon’u seçme nedenini şöyle açıklıyor: “Carrie Coon bugüne dek yaptığı her işte harikaydı. Sanırım Carrie’yi ilk kez ‘Gone Girl’de gördüm ve ‘Bütün filmi çalan bu genç kadın da kim?’ diye düşündüm. Sonra onu ‘Fargo’da izledim ve ‘Onunla nasıl çalışma fırsatı bulurum acaba?’ dedim. Callie çocuklarına karşı son derece dürüst; Carrie Coon da, söylediği her kelimede dürüstlük olan ve lafını hiç esirgemeyen, harika bir aktris. Onun bu ailenin reisi olacağını biliyordum”.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions