Enna: Karabüyü & Grev | Poster & Fragman

29 Ekim’de vizyona girecek olan filmler

TME Films : Enna: Karabüyü & Grev | Poster & Fragman

Filmlere ait bilgiler;

grev

Enna: Karabüyü| 29 Ekim 2021

Yönetmen: Burak Çelik

Oyuncular: Vedi İzzi, Fereshteh Azadbakhsh, Sevil Akdağ, Erhan Tursun, Kaan Şahin

Tür: Korku

Emel kendi halinde ufak çaplı bir fotografçıdır. Ancak son zamanlarda işleri pek iyi gitmemektedir. Çalıştığı şirket özel bir sergi için ondan ekstra olarak¸ özel fotoğraflar çekmesini ister.

En yakın arkadaşı Sofia ile birlikte bu özel proje için hiç bilmedikleri geçmişte bir çok esrarengiz olayların yaşandığı bir köye gitmek zorunda kalırlar. Kürşat ve Tuğrul ise istanbul’un karanlık sokaklarında yaşayan 2 esrarengiz adamdır ve bir gece yarısı Kürşat’a gelen bir telefon hayatlarını bir anda değiştirecektir.Birbirlerini daha önce hiç tanımayan bu iki arkadaş grubu kendilerini gerilim, korku ve paranormal sıradışı olayların İçerisinde bulacaktır.

Peki bu karşılaşma sizce bir tesadüf müdür?

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=VM8-bv6x7CU

grev

Grev | 29 Ekim 2021

Yönetmen & Yazar: Metin Yeğin

Oyuncular: Itziar Ituno Martinez, Tansel Öngel, Pelin Batu, Orhan Alkaya, Nihan Aşıcı, Orçun Masatçı

Tür: Dram

1910 yılının Osmanlı İmparatorluğu’nda, Bursa’da ipek işçiliği yapan müslüman ve gayrimüslim kadınların kötü çalışma koşullarına karşı birlikte gösterdikleri eşsiz direnişin gerçek öyküsüdür.

Grev çok çeşitli karakterler üzerinden dönemi işler. İngiliz kadın Sarah, kadın hareketi ‘sufrajet’ nedeniyle başı belaya girince ülkeden uzaklaşmış, göz boyama bir evlilikle Bursa’ya eşcinsel eşi John’un yanına gelmiştir.

John da bu evlilikle kendisini gizlemektedir. Mr. John aynı zamanda Düyun-u Umumiye’nin yani batı ülkelerinin borç toplama idaresinin başıdır. Sofia ve Zabel, Rum ve Ermeni iki işçi lideri kadındır ve işçilerin sözcüsüdürler. Biri, sosyalist dergi çıkartan Yannis’in sevgilisidir. Fatma, genç müslüman kadın yeni işçidir ve güzelliği ile ön plandadır. Adem tütün kaçakçısı Fatma’ya aşık saf bir Türkmen köylüsüdür. Celal Bey iktidar partisinden yeni Türk sermeyesini simgeler, öğretmen Naci ise güzel laflar eder ama çıkarı olduğunda hemen saf değiştirir.

Yüzyılın başının karmaşası içinde bir işçi ve insanlık öyküsüdür bu. Sefaletin ama herşeye rağmen aşkların içinde bir kadın direnişi.

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=-aqAU9KCWz8

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Abone Ol
Yeni yazılardan habeerdar olmak için aramıza katılın.

I consent to the terms and conditions

sinegazete.net