Haberler

“Grâce à Dieu”dan İlk Görsel Yayınlandı

Grâce à Dieu

Fransız sinemasının önemli isimlerinden biri olan François Ozon, 2016 yapımı son filmi “L’amant Double” dan sonra çektiği “Grâce à Dieu”dan ilk görsel yayınlandı.

Ozon’un senaryosunu da kendisinin yazdığı filmin ismi ilk önce “Alexandre”açıklansa da, birçok yerde yayınlanan yazılardaki bilgiler, bu ismin değiştiği yönünde. (IMDB’de hala “Alexandre”).

“Father Preynat”  skandalı olarak da bilinen, Fransa’nın Lyon kentinde papazlık yapan Bernard Preynat’ın 1986 ila 1991 yılları arasında reşit olmayan çocuklara cinsel istismarda bulunduğunun ortaya çıkmasını ele alacak film, yaşananları kurbanların gözünden anlatıyor.

François  Ozon’un dediğine göre, “Grâce à Dieu” belli soruların cevaplarını göstermek yerine, kurbanların travmalarıyla nasıl yaşamaya çalıştıklarını gösterecek.

Başrollerinde Melvil Poupaud, Denis Ménochet ve Swann Arlaud‘un yer aldığı film, 2019 yılında seyirciyle buluşacak.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Gözde Dikmen

Gözde Dikmen

Sinema Yazarı
1980 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe okuyarak filazof olma yolunda ilerleyen Grafik Tasarımcı/Çizer. Sinemaya olan tutkusu çocukluk yıllarında başladı. Yönetmen Ayşegül Doğan’ın Film Okuma Atölyesi sayesinde bu tutkuyu farklı ufuklara taşıdı. Şu an Antalya’da yaşamakta olup, kendi atölyesinde yazıp, çizmekte ve her hafta sinemaya ilgi duyan insanları atölyede toplayıp film gösterimi yapmaktadır.Mail yollamak için linke tıklayın.