Cadılar Bayramı Öldürür | Sinegazete
Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı Öldürür

2018’de, Jamie Lee Curtis’ün rol aldığı David Gordon Green’in Cadılar Bayramı filmi, tüm dünyada 250 milyon dolardan fazla kazanarak gişe rekorları kırdı, 40 yıllık serinin en yüksek hasılat yapan filmi oldu ve bir kadın oyuncunun rol aldığı korku filmi tarihinde açılış haftasında en iyi film olarak rekoru kırdı.

Michael Myers’ın geri döndüğü Cadılar Bayramı Gecesi henüz bitmedi.

Laurie Strode (Curtis), kızı Karen (Judy Greer) ve torunu Allyson’ın (Andi Matichak) maskeli canavar Michael Myers’ı Laurie’nin bodrumunda kafese kapatıp ateşe vermelerinden dakikalar sonra Laurie, kendisine ömür boyu eziyet eden kişiyi sonunda öldürdüğünü düşünerek hayati önem taşıyan yaralarıyla hastaneye koşar.

Ama Michael, Laurie’nin kapanından kurtulmayı başardığında kan dökme ritüeli devam eder. Laurie acılarıyla savaşıp kendini ona karşı savunmaya hazırlarken tüm Hadonfield’ın durdurulamaz canavarlarına karşı ayaklanmasını sağlar.

Strode kadınları, Michael’ın ilk saldırısından kurtulanlardan oluşan ve kontrolü ellerine almaya karar veren bir gruba katılırlar ve Michael’ı sonsuza dek yakalamak üzere ava çıkan yasa dışı bir çeteyi oluştururlar.

Şeytan, bu gece ölecek.

Universal Pictures, Miramax, Blumhouse Productions ve Trancas International Films sunar. Cadılar Bayramı Öldürür, oyuncular Memur Frank Hawkins rolünde Will Patton, Thomas Mann (Kong: Kafatası Adası) ve Anthony Michael Hall (Kara Şövalye).

Cadılar Bayramı Öldürür, 2018’in dünya çapında fenomen olan filminden sorumlu olan ve geri dönen yapım ekibinden.  Yazar Scott Teems (SundanceTV’de Rectify) ve Danny McBride ve David Gordon Green esinlenilen karakterlerin yaratıcıları John Carpenter ve Debra Hill. Filmin yönetmeni David Gordon Green ve yapımcıları Malek Akkad, Jason Blum ve Bill Block. İdari yapımcılar John Carpenter, Jamie Lee Curtis, Danny McBride, David Gordon Green ve Ryan Freimann.

GEÇMİŞ HİKAYE

22 Ekim 2018 Pazartesi günü yönetmen David Gordon uyandığında, Jamie Lee
Curtis’in başarılı geri dönüş rolüyle yer aldığı Cadılar Bayramı’nın açılışında Amerika’da
76 milyon dolar gişe hasılatı yapmış ve türünde rekorlar kırmış. 1978 korku klasiği John
Carpenter’ın filminden 40 yıl sonrasında geçen Green’in Cadılar Bayramı filminde
Laurie Strode, kurban olmayı reddediyor, adalet arıyor ve gençliğini çalan ve o günden
beri uyanık olduğu her anda kendisine musallat olan canavar, Michael Myers’dan intikam arayışına giriyor. Çözülmemiş travma, meydan okuma ve yetkilendirme tüm
dünyadaki Cadılar Bayramı hayranları arasında yeni bir coşkuya neden oldu.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Abone Ol
Yeni yazılardan habeerdar olmak için aramıza katılın.

I consent to the terms and conditions

sinegazete.net