Haberler

Haftanın Türk Filmleri: “Bizim İçin Şampiyon” ve “Kafalar Karışık”

“Gerçek Bir Efsane”

“Bizim İçin Şampiyon” Halis Karataş’ın jokeyliğini yaptığı ve 1996 Gazi Koşusu’nda 2.26.22’lik rekoru hala kırılamayan efsane yarış atı Bold Pilot’ın gerçek hikayesini konu alıyor. Halis Karataş, bir dönem Türkiye Jokey Kulübü başkanlığı da yapmış olan Özdemir Atman’ın yetiştirdiği Bold Pilot’ın jokeyliğini yaptığı sırada, Atman’ın kızı Begüm Ataman ile tanışır. Bu tanışmayla birlikte yıllar sonra evliliğe uzanacak ilişkileri de başlamış olur. İşte bu aşk hikayesinin etrafında şekillenen Bizim İçin Şampiyon, sinemaseverlere 90’ların ruhunu, büyük bir efsanenin başarısı ve duygu dolu bir aşk hikayesini harmanlayarak yaşatıyor.

Filmde Özdemir Atman’ı Fikret Kuşkan, Halis Karataş’ı Ekin Koç, Begüm Ataman’ı ise Farah Zeynep Abdullah oynuyor.Yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın yaptığı, senaryosunu ise Katıksız ve Serkan Yörük’ün yazdığı Bizim İçin Şampiyon,eleştirmenlerden aldığı olumlu yorumlarla dikkat çekerken izleyenlere de dramatik bir biyografi hikayesi sunuyor.

“Kışkırtıcı Bir Macera”

YouTube’da 5 milyona yakın takipçi kitlesi bulunan “Kafalar”ın baş rollerini paylaştığı “Kafalar Karışık” ise bu haftanın diğer bir Türk yapımı filmi olarak vizyonda yerini alıyor. Vizyonda olduğu ilk 3 günde 270.621 kişi tarafından izlenerek şimdilik zirveye yerleşen Kafalar Karışık’ın konusu ise kısaca şöyle:

Atakan, varlıklı bir ailenin kızı olan Buse’ye aşıktır. Fakat Buse’nin dedesi evlenmelerine izin vermemektedir. Artık Buse ile Atakan’ın evlenmek için tek çareleri, Buse’nin yıllardır kayıp olan babasını bulmaktır. Atakan’ın, arkadaşları Bilal ve Fatih’le çıktıkları bu arayışın macera dolu hikayesi, kendilerini Antalya’da bulmalarıyla daha da ilginç bir hal alır.

Atakan Özyurt, Fatih Yasin ve Bilal Hancı’dan oluşan Kafalar ekibinin baş rolde olduğu filmde,Metin Akpınar, Cihan Ünal, Erkan Can,Güven Kıraç, Nilgün Kasapbaşoğlu, Zuhal Yalçın, Ruhi Sarı, Erhan Yazıcıoğlu,Selahattin Taşdöğen ve Burak Tamdoğan gibi başarılı isimler de yer alıyor. Ayrıca Yıldız Tilbe, Funda Arar ve Ece Seçkin’in da yer aldığı Kafalar Karışık filminin yönetmenliğini Yücel Yolcu, görüntü yönetmenliği ise Mustang filminde de aynı koltuğa oturan Ersin Gök yapıyor.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Ekin Coşkuner

Ekin Coşkuner

Haber Editörü
1996 yılında İstanbul’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi. Araştırma ve öğrenmeye karşı büyük bir tutkusu var. İlgi alanları ise güzel olan her şey! Bunları görmek, izlemek, öğrenmek ve paylaşmaktan büyük keyif duyuyor.Mail yollamak için linke tıklayın.