Steven Spielberg’ün “Batı Yakası’nın Hikayesi” için geri sayım

Steven Spielberg’ün “Batı Yakası’nın Hikayesi” için geri sayım

10 Aralık’ta Sinemalarda!

Oscar® ödüllü yönetmen Steven Spielberg’ün 10 Aralık’ta vizyona girecek olan “Batı Yakası’nın Hikayesi” müzikalinin film uyarlaması için iki yeni afiş yayınlandı.

Pulitzer ve Tony Ödülü® sahibi Tony Kushner’ın kaleme aldığı senaryo ve Oscar® ödüllü Steven Spielberg yönetmenliğinde beyaz perdeye uyarlanan “Batı Yakası’nın Hikayesi”, 1957 yılının New York City’sinde geçen azılı bir rekabetin ve genç bir aşkın klasik hikayesini anlatıyor. Sevilen müzikalin beyaz perdeye uyarlanan versiyonunun oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Ansel Elgort (Tony); Rachel Zegler (María); Ariana DeBose (Anita); David Alvarez (Bernardo); Mike Faist (Riff); Josh Andrés Rivera (Chino); Ana Isabelle (Rosalía); Corey Stoll (Yüzbaşı Schrank); Brian d’Arcy James (Memur Krupke); ve Rita Moreno (Tony’nin çalıştığı küçük dükkanın sahibi Valentina). Akademi®, Emmy®, GRAMMY®, Tony® ve Peabody Ödüllerinin hepsine sahip üç sanatçıdan biri olan Moreno, aynı zamanda filmin idari yapımcılarından biri olarak da karşımıza çıkıyor.

Batı Yakası’nın Hikayesi

Batı Yakası’nın Hikayesi Yine Yeniden 

Hem Broadway’in hem de Hollywood’un en iyilerini bir araya getiren filmin yaratıcı ekibi aynı zamanda idari yapımcı olarak da görev yapan Kushner; filmdeki koreografileri hazırlayan Tony® ödüllü Justin Peck; ikonik müziğin kaydını yöneten ünlü Los Angeles Filarmoni şefi ve GRAMMY® ödüllü Gustavo Dudamel; müziği aranje eden Oscar® adayı besteci ve orkestra şefi David Newman (“Anastasia”); vokalleri yöneten Tony® ödüllü besteci Jeanine Tesori (“Fun Home,” “Thoroughly Modern Millie”); ve filmin idari müzik yapımcısı olarak görev yapan Grammy® adayı müzik süpervizörü Matt Sullivan (“Güzel ve Çirkin,” “Chicago”)’dan oluşuyor. Filmin yapımcılığını Spielberg, Oscar® adayı yapımcı Kristie Macosko Krieger ve Tony® ödüllü yapımcı Kevin McCollum üstleniyor. “Batı Yakası’nın Hikayesi”, Arthur Laurents’in kitabı, Leonard Bernstein’ın besteleri, Stephen Sondheim’ın şarkı sözleri ve Jerome Robbins’in tasarım, yönetim ve koreografileri ile 1957 tarihli orijinal Broadway şovundan beyaz perdeye uyarlanmıştır.

The Walt Disney Company’nin 20th Century Studios’tan çıkacak olan filmi “Batı Yakası’nın Hikayesi” 10 Aralık’ta sinemalarda! Film, 1961 yılında çıkan Batı Yakasının Hikâyesi‘nin yeni bir versiyonudur. (Kaynak: Wikipedia) 60 yıllık filmin nasıl bir ses getireceği heyecanla bekleniyor. 

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Abone Ol
Yeni yazılardan habeerdar olmak için aramıza katılın.

I consent to the terms and conditions

sinegazete.net