EVDE FESTİVAL BAŞLIYOR

BAŞKA SİNEMA EVDE FESTİVAL BAŞLIYOR!

Başka Sinema “Evde Festival” projesiyle, vizyonda seyirciyle buluşma fırsatı yakalayamamış yapımları film severlerle evinde buluşturuyor.

Aylık festivaller konsepti ile ilerleyecek gösterimlerin her aya uygun bir konsepti olacak. Bu doğrultuda seyirciler, konseptlere özel seçilmiş filmleri izleme şansına kavuşacak. Seyirciler bir bakıma evlerinde kendi film festivallerini düzenleyecek.

Her ay yaklaşık 10 film, her gün sırasıyla seyircilerin izlemesi için açılacak. Açılan filmleri alan seyirciler, filmi satın aldıktan sonra filmi izlemek için 30 saatlik zamana sahip olacak. Toplu paket ile tüm filmleri ya da beşer beşer oluşturulan iki paketten birini alan seyirciler ise istediği filmi istediği anda izleme şansına sahip olacak.

Evde Festival” sayesinde, vizyonda yer bulamayan özel yapımları izleme fırsatının yanı sıra, Türkiye’nin her yanından seyirciler, şehirlerinde Başka Sinema gösterimleri olsun olmasın, Başka Sinema’nın özenle yaratılmış, dünya festivallerinden ödüllerle dönmüş film seçkilerine ulaşma imkanı bulacak. Sinemaseverler istedikleri filmlere şehir engeli olmaksızın ulaşabilecek.

Evde Festival

Evde Festival”in mart seçkisi ise gerek yönetmenleri, gerek oyuncuları, gerekse aldıkları ödüllerle göz kamaştıran “11 Günde Devr-i Alem” temasında buluşuyor.

Filmler arasında; “Drive My Car” ile 4 Oscar adaylığı bulunan yönetmen Ryusuke Hamaguchi’nin Çarkıfelek / Wheel of Fortune and Fantasy’si, ünlü yönetmen Paul Schrader’ın, başrolünde yıldız isim Oscar Isaac’in olduğu Kumarbaz / The Card Counter’ı, Frantz filmiyle tanıdığımız Pierre Niney’nin başrolünde olduğu aşk, tutku ve yıkım dolu Aşıklar / Lovers, 2021 Berlin Film Festivalinde Denes Nagy’e En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandıran Doğal Işık / Natural Light, 2020 Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı kazanan Dau Natasha, başrollerinde Mathhew Goode ve Keira Knightley’nin olduğu Sessiz Gece / Silent Night, Sound of Metal ile adından söz ettiren Riz Ahmed’in başrolünde bulunduğu Mogul Mowgli, 2019 Cannes Film Festivali’nde, Belirli Bir Bakış kategorisinde Chiara Mastroianni’nin En İyi Kadın Oyuncu ödülü aldığı Oda 212 / On a Magical NightLeonard Cohen şarkılarıyla bezenmiş Zamparanın Ölümü / Death of a Ladies’ Man, İlk gösterimini 2021 Cannes’da yapan Huzursuz / The Restless ve br kasik olarak seyircilerin gönlünde taht kurmuş Cesaretin Var Mı Aşka? / Jeux d’enfants yer alıyor.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Eğer yazıya gönül verdiyseniz illa yazmak istiyorum diyorsanız, filmler vizyona girmeden önce hafta içi düzenlenen basın gösterimlerinden sizi haberdar edebiliriz. İnternet güncel bir mecra olduğu için yazıların önceden yayına alınması takdir edersiniz ki önemli.  Eğer sen de içindeki duyguları dışarıya aktarmak ve bunu sinema yoluyla yapmak istiyorsan hemen gönüllü olarak bize katıl ve yazmaya başla.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions