Ana sayfa » Ekibimiz

Ekibimiz

Ekibimiz
Arzu Çevikalp
Genel Yayın Yönetmeni
1982 yılında İstanbul’da doğmakla başlayan hayatım, 10 yaşında yazı yazmakla ve her yazdığını kodlamakla anlam kazanır. Sadece şiir, deneme ve öykü gibi türlerde yazı yazmak yetmez, ilgi alanlarımın genişlemesiyle yepyeni türlere doğru yelken açarım. Film eleştirileri, kısa haberler ve diğer muhtelif sinema yazıları… Açıkça ifade etmem gerekirse, sinema hakkında yazı yazarken tıpkı ufak bir çocuğun annesini gördüğünde sevindiği kadar seviniyorum ve kendimi bembeyaz bulutların arasında dans ediyor gibi hissediyorum. Hiç bırakmayacağım bir görev.
Ekibimiz
Batuhan Kaplan
Yazı İşleri Müdürü
Amatör derecede müzisyen, profesyonel derecede sinema aşığı… Her alandaki ilhamını sevdiği parçaları dinlerken alan Okan Üniversitesi Sinema-Tv bölümü öğrencisi. Bugüne kadar birçok kısa film senaryosu yazdı ve çekti. İmkânları ve ilhamı izin verdiğince yazmaya da çekmeye de devam etmeyi düşünüyor. Edebiyatı ve tarihi seven, ileride her şeyiyle kendini anlatmayı başarabilen filmlerinin yönetmeni olmak gibi bir hayali olan kişi… İzlemek, dinlemek ve okumak neyse yazmakta onun için aynı derecede önemli ve zevkli. Her şeyiyle kendini onlarda bulduğu favori yönetmenleri Jim Jarmusch, Lars von Trier ve Andrei Tarkovsky. Çekmeyi istediği filmlerinin müziklerini kendi yapma düşüncesi ve isteği olarak Ennio Morricone ve Hans Zimmer gibi kişileri de idol olarak gören detaycı bir hayalperest.
Ekibimiz
Burcu Meltem Tohum
Yazar
Burcu Meltem Tohum 1993 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Klasik Filoloji departmanında tamamladı. Şu an Latin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi görmektedir. Sinema atölyesinde başlayan sinemaya olan tutkusu farklı disiplinlerde çalıştığı zamanlarda peşini bırakmadı. Lise yıllarında başladığı sinema alanında çeşitli yazınsal projelere eğilimini sürdürdü. 2013-2014 yılları arasında Filmloverss adlı site üzerinde ve çeşitli sinema bloglarında yazıları yayınlandı. Uzun yıllar boyunca film altyazı çevirilerinde gönüllü olarak çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi’nin Sinefil dergisinde yazarlık yapıyor. Edebiyat ve sinemanın hayatında vazgeçilmez bir ikili olduğunu düşünerek bu alanlara olan tutkusu yaptığı çalışmalarında onu perçinlemeye devam ediyor.
Ekibimiz
İlker Mutlu
Yazar
Nisan 1972’de Samsun’da doğdum. Samsun Anadolu Lisesi’ni bitirdim. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazanarak, 1995 yılında buradan mezun oldum. Sinemaya ilgim, ortaokul yıllarında arşivcilikle başladı. Bu ilginin boyutları, zaten yazı yazmayı ve kısa öyküler oluşturmayı seven beni, sinema üzerine karalamalar yapmaya itti. Sinema, Geceyarısı Sineması gibi dergilerde yazılarım yayınlandı. Yaklaşık on yıldır da Sekans Sinema Kültürü Dergisi’nde yazıyorum. Asıl mesleğim olan inşaat mühendisliğine de Samsun’da devam etmekteyim. Bu süreçte senaryo yazımına da yöneldim ve iki kısa, beş uzun metraj film senaryosu hazırladım. Bunlar çekmecemde kameraya alınacakları tarihi bekleyedursun, ben bir kısa filmde oyunculuk, bir kısa belgeselde yönetmenlik, bir kısa filmde de hem senaristlik hem de yönetmenlik denemelerinde bulundum. Kendi sinema serüvenimi anlattığım, BİR MÜHENDİSİN SİNEMA EĞİTİMİ adlı, Gece Kitaplığı Yayınevi’nden çıkan bir kitabım vardır. Halihazırda yine aynı yayınevinden çıkmaya hazır bir çevirim ve yazımı devam eden bir roman denemem bulunuyor.

Ekibimiz
Ulivi Karayiğit
Yazar
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Sinema ve Tv bölümünü okudu. Bir çok kısa film, yazdı,  oynadı ve çekti. 2014 yılında TÜRSAK ve Kültür Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği “Geleceğin Sineması” ‘nda senaryo ödülüne layık görüldü. Aktif bir şekilde televizyonda ve setlerde çalıştı. Ona göre damarlarından kan değil film şeridi akıyor.
Ekibimiz
Berat Bayer
Yazar
1997 yılında dünyaya geldim. 2008’den beri çeşitli dergi ve İnternet sitelerinde, dünya üzerinde en çok sevdiğim şey olan sinema üzerine yazılar yazıyor, kısa filmler yapıyorum. Üniversite ikinci sınıf öğrencisiyim, okulu bitirip bu alanda profesyonelleşme imkanı kazanabileceğim zamanı bekliyorum.
Ekibimiz
Şule Genç Gözüaçık
Editör
86 İstanbul doğumlu. Sosyoloji okudu. Ardından iş hayatında bir katkı sağlar diye “yönetim ve organizasyon” okudu ama gidip orada da “İşletmelerde Değer Kavramı: Ezop Masalları” adlı bir projeyle mezun oldu. Baktı ki en sevdiği şey “masal”. Masal okur. Masal yazar. Sinemaya gider. Eşiyle “Sinemasal” dünyasında yaşamaktadır.
Ekibimiz
Güray Karaayak
Yazar/Sosyal Medya Sorumlusu
1986’nın karlı bir kış günü dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Salo ve Solome’un 120 günü filmini yurtta 5 arkadaşıyla başlayıp tek başına bitirdiğinde, Pasolini en sevdiği yönetmen, sinema da en büyük tutkusu oldu. Çocukluk hayali, Sadun Boro’nun Kısmet’i gibi dünyayı dolaşmak olup, şu an özel sektörde proje finans departmanında masa başı bir işte çalışıyor.
Ekibimiz
Seren Gökçe
İçerik Sorumlusu
1994 yılında İstanbul’da doğdu. Henüz 5 yaşındayken izlediği The Birds’ten ne kadar etkilendiği hala dün gibi aklında. Öğrenimine Marmara Üniversitesi’nde büyük bir şevkle sinema okuyarak devam ediyor.
Ekibimiz
Şenol Demir
Yazar
2005 de Avcılar Belediye Tiyatrosunda yetiştim. Ancak aradığım içsel doyumun sahnede değil sinemada olduğunu fark edince aktör okulu okudum. 2008 den bu yana, sinema TV’de çeşitli projelerde yer almaktayım. Sevdalısı olduğum Türk sinemasının içine düşmek ve “kazmak” en büyük hobim. Vizyon, sinema ayırt etmeden Türkçe dilinde çekilmiş tüm filmleri izlemeye gayret göstermekteyim.
Ekibimiz
Ali Mercimek
Yazar
Ali Mercimek Merzifon’da doğdu. İstanbul ve Münster Üniversitelerinde iletişim ve felsefe okudu. Sırasıyla Sabah, Milliyet ve Hürriyet gazetelerinin yurtdışı yayınlarında çalıştı. Çeşitli film günlerinin organizasyonlarında yer aldı. Sinema üzerine yazıları yayımlandı.
Ekibimiz
Aynur Kulak
Yazar
1976 İstanbul’da başlayan yaşantım halen İstanbul’da devam etmekte. İlk ne zaman başladım yazmaya hiç hatırlamıyorum. Fakat şunu çok iyi biliyorum: Yazı dışında kendimi rahat hissettiğim, yazı dışında kendimi özgür hissettiğim başka hiçbir yer yok. Edebiyat; kitaplar, dergiler hatta yayınevleri ilgi alanım oldu hep. Merak ettim, takip ettim, okudum ve yazdım. 2005 yılında inkılap Yayınları tarafından Günlerden Bir Gün isimli kitabım yayınlandı. Akabinde birçok dergide yazdım. Yazı dünyasıyla birbirimizi takip etmeye başladık yani. Bir şey fark ettim bütün bu olup bitenin arasında: Sinema hep vardı. O kadar edebiyat odaklıydım ki bir o kadar da film izlediğimin farkında değildim. Ta ki kitabımı yazana kadar. Yazdığım her bölüm bir sekans gibi kafamda canlanıyordu önce. Sonra yazıyordum. Edebiyat ve Sinema’nın göbek bağı yüzyıllardır var. Bu varlık yeni kitaplar ve filmlerle, hatta o edebiyat eserlerine çekilen filmlerle sürecek. Ben de hem okumaya, hem seyretmeye, hem de yazmaya devam edeceğim.

Yolculuğun kendisi…

Yolculuğa hazırlanıyoruz. Bu tamlama 10 yıl sonra da değişmeyecek SineGazete için. Sinema var oldukça, bizler izledikçe, yazdıkça ve SineGazete nefes alıp verdikçe ‘yolculuğa hazırlanıyor’ olacağız. Koşulsuz sevgi, farkındalık, işin heyecanı, merakı, izleme isteği ‘hazırlanıyor olmakta’ çünkü. Ve yolculuğun kendisinde tabii ki…

Sinemayı çok seven; heyecanlı, istekli, meraklı, genç bir ekiple yolculuğa hazırlanıldı, yola çıkıldı. Bu ekibi sinema tutkunu bir aileden gelen Arzu Çevikalp bir araya getirdi. Çoğunlukla tecrübeleri ve tabii ki olmazsa olmaz bir biçimde güzel olarak hayal edilmiş SineGazete için ona yardımcı olan içgüdüleri, altıncı hisleriyle kurdu SineGazeteyi.

SineGazete ekibi sinemayı ve yazmayı seven, yazarak kendini ifade eden, yazı tutkunu herkesi bekliyor olacak. Sinemanın güzelliğini, hikâyelerini yazıya dökecek olan herkesi bekliyor olacağız. İnanıyoruz ki; bir film hakkında yazılacak yazıya istinaden o filme eklenecek fazladan bir izleyicinin dahi her şeyin ‘kötü’ye gittiği bu dünyada ‘iyi’ olana çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Tüm sanatseverlere sevgilerimizle…

SineGazete Ekibi

Sinegazete yazarlığı, yazarın serbest politikasına dayanır. Ve sadece gönüllü yazmak isteyenlere kapısını aralar.

Sinegazete kendi ekibiyle yola devam ederken; arada sırada yazıp çizmek isteyenlerin de imdadına yetişmekte gecikmeyip, onlara konuk statüsünde yer açar.

Sinegazete yayın politikasının her saniye görevini layığıyla yerine getirdiğini unutmayın. Çünkü yazılar yayınlanmadan önce kontrol edilir. Hiçbir yazı editlenmeden yayına sokulmaz. Üslubu siteye uygun olmayan yazar kesinlikle siteye yazamaz. Tüm yazarların üslubunun beş aşağı beş yukarı birbirine yakın olması gerekmektedir. Edebi yaklaşımlar, düzgün bir Türkçe ve imla kuralları yerli yerinde olmadan yazarın yazdığı hiçbir yazı yayınlanmaz.

Sinegazete genellikle başka yerde yayınlanan yazıları tercih etmez. Yazarlar yazılarını sadece kişisel bloglarında (link vermek kaydıyla) yayınlayabilirler. Sinegazete’de yayınlanan yazılar yayın kadrosundan habersiz başka sitede yayınlanıyorsa, o yazı yayından kaldırılır. Yayınlanan yazıların her hakkı yazarına aittir. Sinegazete doğacak hiçbir zarardan mesul değildir

Sinegazete yayınlanacak yazıyı sitenin içeriğine uygun görmediyse, yazarı uyarır ve içeriğe uygun bir yazı hazırlamasını ister.
Yayınlanmasını istediğiniz yazıları arzucevikalp@sinegazete.net,editor@sinegazete.net adreslerine gönderebilirsiniz

  • Ekibimiz
    Korkuyu birinin üzerinde kullanmak için önce kendi korkularının efendisi olmalısın.
    Batman Begins
  • Ekibimiz
    Sanatçılar gerçekleri söylemek için yalanları kullanırken politikacılar yalanlarla gerçekleri örter.
    V For Vendetta

Sinegazete Tanıtım

Araç çubuğuna atla