Dosya

Sinegazete Ekibinin Oscar Tahminleri!

Sinegazete ekibi olarak; 4 Mart 2018 günü düzenlenecek olan 90. Akademi Ödülleri’nde ödül alacak filmleri ve isimleri içeren genel bir tahmin yorumlaması yapalım istedik.

Ekibimizin tahminleri şu yönde:

Arzu Çevikalp’in tahminleri

En İyi Film

The Shape Of Water

(Almasını istediğim Phantom Thread)

En İyi Yönetmen

Guillermo Del Toro – The Shape Of Water

(Almasını istediğim Paul Thomas Anderson)

En İyi Kadın Oyuncu

Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Erkek Oyuncu

Daniel Day-Lewis – Phantom Thread

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Octavia Spencer – The Shape of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christopher Plummer – All the Money in the World

En İyi Kurgu

Lee Smith – Dunkirk

En İyi Özgün Senaryo

Guillermo del Toro, Vanessa Taylor – The Shape of Water

En İyi Uyarlama Senaryo

James Ivory – Call Me By Your Name

En İyi Görüntü Yönetimi

Roger Deakins- Blade Runner 2049 

En İyi Animasyon

Coco

En İyi Belgesel

Last Man In Aleppo

Yabancı Dilde En İyi Film

A Fantastic Woman

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Blade Runner 2049

En İyi Kostüm Tasarımı

Phantom Thread

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Darkest Hour

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049

En İyi Ses Kurgusu

Dunkirk

En İyi Ses Miksajı

Dunkirk

En İyi Özgün Müzik

Alexandre Desplat – The Shape of Water

En İyi Özgün Şarkı

Stand Up For Something, Marshall

En İyi Kısa Animasyon

Dear Basketball

En İyi Kısa Belgesel

Edith and Eddie

En İyi Kısa Film

The Eleven O’Clock

            ***

Umut Uçan’ın tahminleri

En İyi Film: Three Bilboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Erkek Oyuncu : Gary Oldman

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu : Sam Rockwell

En İyi Kadın Oyuncu : Frances McDormand

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janey

En İyi Yönetmen: Guillerme del Toro

En İyi Özgün Senaryo: Three Bilboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo: Logan

En İyi Görüntü Yönetmenliği: Blade Runner 2049

En İyi Kurgu: Dunkirk

En İyi Prodüksiyon Tasarım: The Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarım: Phantom Thread

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Darkest Hour

En İyi Görsel Efekt: Blade Runner 2049

En İyi Ses Kurgusu: Dunkirk

En İyi Müzik:Shape Of Water

En İyi Şarkı:The Greatest Showman

En İyi Yabancı Film: The Square

En İyi Animasyon : Coco

***

 Bekir Çılgın’ın Tahminleri:

EN İYİ FİLM

The Shape of Water

EN İYİ YÖNETMEN

Guillermo del Toro / The Shape of Water

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Gary Oldman / Darkest Hour

EN İYİ KADIN OYUNCU

Frances McDormand / Three Billboards…

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

The Shape of Water

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

Mudbound

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Christopher Plummer / All the Money in The …

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Allison Janney / I, Tonya

EN İYİ KURGU

Dunkirk

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

Bruno Delbonnel / Darkest Hour

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

Darkest Hour

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

Beauty and the Beast

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK

Jonny Greenwood / Phantom Thread

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI

Stand up for Something / Marshall

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIM

Darkest Hour

EN İYİ SES KURGUSU

Dunkirk

EN İYİ SES MİKSAJI

Dunkirk

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

Blade Runner 2049

EN İYİ BELGESEL

Last Men In Aleppo

EN İYİ ANİMASYON

Coco

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM

The Insult

EN İYİ KISA ANİMASYON FİLM

Dear Basketball

EN İYİ KISA FİLM

Dekalb Elementary

EN İYİ KISA BELGESEL

Heroin

 

***

Batuhan Kaplan’ın Tahminleri:

En İyi Görüntü Yönetimi: Blade Runner 2049

En iyi Kostüm Tasarımı: Victoria & Abdul

En İyi Film Kurgusu: I, Tonya

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Darkest Hour

En İyi Film Müziği: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yapım Tasarımı: Darkest Hour

En İyi Kısa Animasyon Filmi: Garden Party

En İyi Kısa Film: My Nephew Emmett

En İyi Ses Kurgusu: Blade Runner 2049

En İyi Ses Miksajı: Dunkirk

En İyi Görsel Efekt: Guardians of the Galaxy Vol.2

En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell

En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Lesley Manville

En İyi Animasyon Filmi: Loving Vincent

En İyi Yönetmen: Guillermo del Toro

En İyi Belgesel: Icarus

En İyi Kısa Belgesel: Heaven is a Traffic Jam on the 405 

Yabancı Dilde En İyi Film: A Fantastic Woman

En İyi Özgün Şarkı: Mystery of Love (Call Me By Your Name)

En İyi Film: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

***

İlker Mutlu’nun tahminleri:

Film

Three Billboards

Yönetmen

Jordan Peele (Get Out)

Aktör

Daniel Kaluuya (Get Out)

Aktris

Frances McDormand (Three Billboards)

Özgün Senaryo

Get Out

Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name

Yardımcı Aktör

Woody Harrelson (Three Billboards)

Yardımcı Aktris

Laurie Metcalf (Lady Bird)

Kurgu

The Shape of Water

Görüntü Yönetmeni

Dunkirk

Prodüksiyon Tasarımı

Blade Runner 2049

Kostüm Tasarımı

The Shape of Water

Özgün Müzik

Phantom Thread

Özgün Şarkı

Remember Me (Coco)

Makyaj &Saç Tasarımı

Darkest  Hour

Ses Kurgusu

Funkirk

Ses Miksajı

Blade Runner 2049

Görsel Efekt

War fort he Planet of the Apes

Belgesel

Last Man in Aleppo

Kısa Belgesel

Heaven is a Traffic Jam on the 405

Kısa Film

The Silent Child

Animasyon

Ferdinand

Kısa Animasyon

Garden Party

Yabancı Film

A Fantastic Woman

 

***

Gözde Dikmen’in Tahminleri

En İyi Görüntü Yönetimi
Blade Runner 2049

En İyi Kostüm Tasarımı
Victoria & Abdul 

En İyi Film Kurgusu
Baby Driver 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı
Darkest Hour 

En İyi Film Müziği
The Shape of Water

En İyi Yapım Tasarımı
Beaty and Beast 

En İyi Kısa Animasyon Filmi 
Dear Basketball 

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)
The Eleven O’Clock 

En İyi Ses Kurgusu
Baby Driver 

En İyi Ses Miksajı
Dunkirk 

En İyi Görsel Efekt
War for the Planet of the Apes

En İyi Erkek Oyuncu
Gary Oldman (Darkest Hour) 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 

En İyi Kadın Oyuncu
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Allison Janney (I, Tonya) 

En İyi Animasyon Filmi
Coco

En İyi Yönetmen
Guillermo del Toro (The Shape of Water) 

En İyi Belgesel Film
Faces Places 

En İyi Kısa Belgesel
Knife Skills 

Yabancı Dilde En İyi Film
Loveless

En İyi Özgün Şarkı
This is Me (The Greatest Snowman)

En İyi Film
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

En İyi Uyarlama Senaryo
Call Me By Your Name 

En İyi Özgün Senaryo
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Editör
Sinegazete'nin editör hesabıdır. Sinemaya dair her şey! https://www.sinegazete.net