Dizi haberleri

‘Obi-Wan Kenobi’ Dizisinin Çekimleri 2020’de Başlıyor

Obi-Wan Kenobi

Ağustos ayından Amerika’da düzenlenen D23 fuarındaki ‘Star Wars’ panelinde, film evreninin en sevilen karakterlerinden biri olan ‘Obi-Wan Kenobi’ dizisi hakkında konuşan Lucas Film yöneticisi Kathleen Kennedy, tüm bölümlerin senaryolarının yazıldığını ve Disney+’da yayınlanacak dizi için önümüzdeki yıl çekimlere başlamaya hazır olduklarını açıkladı.

Daha önce bir film olarak duyurulan proje, ‘Han Solo’ karakterine odaklanan ‘Solo: A Star Wars Story’ filminin gişedeki başarısızlığından sonra rafa kaldırılmıştı. Bunun üzerine Disney karakteri ekranları döndürmek için farklı bir yol izledi. Panelde de Ewan McGregor’un Obi-Wan olarak tekrar geri döneceği ‘Obi-Wan Kenobi’ dizisini resmen duyurmuş oldu.

Dizinin hangi döneme odaklanacağı belirsizliğini korurken, orijinal üçleme ile prequel üçleme arasındaki bir dönemde geçeceği de en çok konuşulanlar arasında.

Abonemiz olmak ister misiniz?

Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için, lütfen bize katılın!

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti

Yorum bırakın

Gözde Dikmen

Gözde Dikmen

Sinema Yazarı
1980 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe okuyarak filazof olma yolunda ilerleyen Grafik Tasarımcı/Çizer. Sinemaya olan tutkusu çocukluk yıllarında başladı. Yönetmen Ayşegül Doğan’ın Film Okuma Atölyesi sayesinde bu tutkuyu farklı ufuklara taşıdı. Şu an Antalya’da yaşamakta olup, kendi atölyesinde yazıp, çizmekte ve her hafta sinemaya ilgi duyan insanları atölyede toplayıp film gösterimi yapmaktadır.Mail yollamak için linke tıklayın.